Strony WWW | Pozycjonowanie

Pozycjonowanie drukarni

Pozycjonowanie strony drukarni

Pozycjonowanie drukarni staje się niezbędnym narzędziem w skutecznej promocji usług drukarskich, szczególnie w kontekście rosnącej konkurencji. W niniejszej analizie przyglądamy się metodom i kosztom pozycjonowania strony internetowej drukarni w mieście Krosno, liczącym 50 000 mieszkańców.

Wybór Krosna jako obiektu analizy wynika z dużej konkurencji w branży drukarskiej, co potwierdza ilość wyszukiwań wynoszącą 590 miesięcznie. Mimo średniej wielkości miasta, zastosowanie profesjonalnych strategii SEO pozwoli drukarniom wyróżnić się w lokalnym rynku i dotrzeć do potencjalnych klientów. W dalszej części analizy omówimy kluczowe aspekty, które wpływają na skuteczność pozycjonowania w branży drukarskiej.

1. Pozycjonowanie strony drukarni Krosno

Na potrzebę poniższej analizy wybraliśmy jedno miasto wojewódzkie – Krosno. Przygotowaliśmy analizę, na którą składa się jedna fraza główna. Suma miesięcznych wyszukiwań wynosi prawie 600, co oznacza sporą konkurencję.

Fraza GłównaIlość wyszukiwańKonkurencyjność
drukarnia krosno590Duża

Analiza wybranych fraz:

  • Drukarnia Krosno (ilość wyszukiwań: 590, konkurencja: duża): Fraza o dużej konkurencji i w zasadzie jedyna dla branży drukarskiej. W TOP-10 znajdziemy zarówno strony rozbudowane o wysokim autorytecie domeny, jak również świeższe, gorzej zoptymalizowane. W rankingu jest miejsce dla nowych stron, nawet typu „One Page”.

Pozycjonowanie stron Krosno

Oferujemy kompleksowe pozycjonowanie stron w Krośnie, które pomoże zwiększyć widoczność Twojej witryny w tym mieście. Nasza strategia pozycjonowania opiera się na białych metodach SEO, które zapewniają TOP-10 w wynikach wyszukiwania Google.

od 430,00 zł / brutto

2. Analiza konkurencji w TOP-10

Pod lupę wzięliśmy obecnych liderów w TOP-10, a wnioski są następujące:

  • Nowoczesne strony ze sklepem: W rankingu mamy do czynienia ze stronami i sklepami, gdzie ci drudzy są na wyższych pozycjach. Witryny są nowoczesne, responsywne i przyciągają zainteresowanie odwiedzających. Strony są w większości rozbudowane, a niektóre posiadają magazyny z setkami różnych produktów.

  • Bardzo dobra optymalizacja SEO: Ponad połowa stron z TOP-10 jest zoptymalizowanych na poziomie 90 punktów SEO. Co ciekawe, kilka stron z rankingu zdobyło zaledwie 70-75 punktów co oznacza, że dobra optymalizacja może znacznie przyspieszyć pojawienie się w TOP-10.

  • One-Page w TOP-10: Jedna strona, mimo że jest typu one-page, z niewielką ilością treści oraz niskim Domain Authority, zdobywa miejsce w TOP-10 (obecnie top-3). To dowód, że nawet minimalistyczne strony mogą być wysoko w rankingu.

  • Profil linkowy: Zdecydowana większość stron, nie tylko z TOP-10 posiada rozbudowany profil linkowy. Liderzy branży mają dziesiątki tysięcy linków zwrotnych i wysoki autorytet domeny. Aby nawiązać z nimi rywalizację należy regularnie pozyskiwać wartościowe, najlepiej branżowe linki.

  • Jakościowy content: Większość stron posiada sklep, a przy tym wartościowe opisy produktów. Średnia długość opisu wynosi 2000 znaków, dlatego strony chcące znaleźć się w TOP-10 powinny postawić na równie jakościowy, ale dłuższy content.

Analiza konkurencji wykazała, że potrzebna jest rozbudowana strona z wieloma linkami linkami zwrotnymi, aby realnie myśleć nad stabilną pozycją w TOP-10. Branża jest konkurencyjna, ale pozostawia sporo miejsca dla pozycjonowania nowych stron i sklepów. Dobrze zoptymalizowana witryna (na poziomie 98-100 punktów) z bazą kilkudziesięciu linków zwrotnych oraz wartościowym contencie bez problemu osiągnie pozycje w TOP-10.

3. Strona internetowa drukarni

Po przeanalizowaniu kilkudziesięciu stron drukarni w Krośnie, nasze wnioski są następujące:

  • Strona ze sklepem: Choć jedna ze stron w rankingu jest typu „One Page”, to najwyższe pozycje mają sklepy. I słusznie, ponieważ drukarnie oferują dziesiątki różnych usług, które należy opisać, a to setki tysięcy wartościowej treści SEO. W związku z tym najlepsze efekty pozycjonowania osiągną sklepy lub strony z rozbudowanymi zakładkami produktów. Większość stron wyróżnia się standardowym dla branży designem, co warto podkreślić zwłaszcza w kontekście sklepu. Strony pod kątem designu również przypominają sklep.

  • Blog lub strony produktów: Czołówka rankingu oraz większość stron z TOP-20 prowadzi bloga lub opisuje produkty w dedykowanych zakładkach. Ma to duży wpływ na SEO, jednakże treści w większości nie przekraczają 2000 znaków, w czym można upatrywać szansę na efektywne pozycjonowanie dla nowej strony. Warunkiem będzie tworzenie dłuższej, aczkolwiek merytorycznej treści.

  • Optymalizacja na poziomie 95/100: Czołówka rankingu ma dobrze zoptymalizowane strony na poziomie 90 punktów SEO. Pozycjonowana strona powinna mieć ich więcej – 95. Solidna optymalizacja, obejmująca zarówno aspekty techniczne, jak i treść jest absolutnym numerem 1 przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań pozycjonerskich. Choć zdarza się to rzadko, osiągnięcie umownych 95 punktów może sprawić, że strona z marszu pojawi się w TOP-10. 

  • Wartościowe backlinki: Domena musi posiadać wartościowe backlinki, które budują jej autorytet (domain authority). Konkurencja w Krośnie solidnie przykłada się do tego aspektu głównie zdobywając linki branżowe. Pozyskanie 50 mocnych backlinków wzmocni pozycjonowaną domenę, a to przy poprawnej optymalizacji natychmiast da efekty. Najczęściej w postaci pozycji w TOP-10.

Rozbudowana strona lub sklep, rozbudowane opisy produktów i usług, optymalizacja na poziomie 95/100 oraz wartościowe backlinki to elementy zapewniające miejsce w TOP-10. Pozycjonowanie strony drukarni w zależności od metody zajmie od 60 do 90 dni.

Strony internetowe Krosno

Projektujemy strony i sklepy internetowe dla firm z Krosna oraz okolic. Zoptymalizowane pod kątem SEO i gotowe do skutecznego pozycjonowania. Wyróżniające się designem i w pełni responsywne. Poznaj szczegóły i rozpocznij przygodę z własną witryną.

od 1300,00 zł / brutto

4. Pozycjonowanie strony drukarni: plan do TOP-10

Aby strona drukarni w Krośnie znalazła się w TOP-10 wyników wyszukiwania, należy ją uzbroić w wartościowe linki oraz treści. W początkowej fazie SEO, działania off-site (linkowanie) i on-site (treść na stronie) będą się dzielić po połowie. Po osiągnięciu pozycji w TOP-10 stosunek off-site SEO powinien wynosić 30%, a on-site SEO – 70%. Oto nasz plan osiągnięcia pozycji w TOP-10:

  • Optymalizacja strony głównej lub zakładki lokalnej: W początkowej fazie należy skoncentrować się na optymalizacji strony głównej lub dedykowanej zakładki dla frazy „drukarnia Krosno” do poziomu 95-100 punktów SEO. 

  • Treść i opisy usług przekraczające 3000 znaków: Pozycjonowana zakładka powinna zawierać treści przekraczające 5000 znaków, a strony produktów – 3000 zzs. Konkurencja ma bardzo dobre teksty o średniej długości 2000 znaków, dlatego należy tworzyć treści dłuższe o około 30% od liderów branży.

  • Wzmocnienie domeny pakietem linków: Domenę należy wzmocnić przy użyciu pakietu 50 linków firmowych lub branżowych. Dzięki temu wzrośnie jej autorytet, a to niemal natychmiast przełoży się na wzrost pozycji w Google. Pozyskiwanie linków można rozpocząć w każdej chwili, nawet przed optymalizacją strony.

  • Pozycjonowanie blogiem: Zaledwie połowa stron z TOP-10 prowadzi bloga, dlatego będzie on istotnym elementem pozycjonowania. W pierwszej fazie będzie wzmacniał główne zakładki, a po osiągnięciu TOP-10 utrzymywał frazy na wysokich pozycjach. Trzeba skonstruować idealny profil linków wewnętrznych, gdzie tematyka artykułów będzie omawiać usługi drukarni, np. „Druk bannera krok po kroku”. Do osiągnięcia pozycji w TOP-10 dla wszystkich fraz będzie potrzebnych 8 wpisów, a do utrzymania pozycji – 2 wpisy miesięcznie.

Powyższa strategia SEO obejmuje zarówno aspekty techniczne, jak i te dotyczące treści. To sprawi, że pozycjonowana strona stanie się nie tylko atrakcyjna dla wyszukiwarek, ale przede wszystkim dla potencjalnych klientów. Jako, że drukarnia nieodłącznie kojarzy się z grafiką, warto pozycjonować także materiały multimedialne w Google grafika.

5. Pozycjonowanie strony drukarni - koszty

Poniżej przedstawiamy analizę kosztów pozycjonowania strony drukarni, uwzględniając różne modele współpracy.  Wskazujemy również przybliżony czas potrzebny do osiągnięcia pozycji w TOP-10.

a) Pozycjonowanie bez umowy:

– optymalizacja 1 zakładki: 300,00 zł
– pakiet 25 linków „Elite Link 1”: 615,00 zł
– pakiet 25 linków „Prime Link 25”: 492,00 zł
– Wpisy blogowe (8 artykułów): 1600,00 zł

Łącznie przewidywane koszty: 3007,00 zł brutto

b) Pozycjonowanie w modelu abonamentowym

Korzystając z modelu abonamentowego koszt pozycjonowania wyniesie 430,00 zł / miesięcznie, a czas potrzebny do osiągnięcia pozycji w TOP-10 to około 4 miesiące.

Łącznie przewidywane koszty: 430,00 zł / miesięcznie

c) Pozycjonowanie z płatnością za efekty: umowa na 12 lub 24 miesiące

Koszt pozycjonowania frazy po osiągnięciu przez nią pozycji w TOP-10*:

– drukarnia Krosno: od 150,00 do 250,00 zł / miesięcznie

Łącznie przewidywane koszty: od 150,00 do 250,00 zł / miesięcznie

Czas potrzebny do osiągnięcia pozycji w TOP-10 w modelu pozycjonowania za efekty to około 60-90 dni.

*- podane kwoty dotyczą umowy na 12 miesięcy. W przypadku umowy na 24 miesiące koszty są niższe o 10%.

Pozycjonowanie za efekty

Usługa pozycjonowania za efekt daje Ci większą pewność sukcesu. Płacisz jedynie za osiągnięte rezultaty, czyli za widoczność Twojej strony w TOP 10 wyników wyszukiwania. To oznacza, że płacisz tylko wtedy, gdy Twoja strona rzeczywiście osiąga wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania, co daje Ci pewność zwrotu z inwestycji.

od 30,00 zł / brutto - fraza

6. Podsumowanie

W analizie konkurencji dla frazy „drukarnia Krosno,” widzimy, że liderzy w TOP-10 prezentują rozbudowane strony o wysokim poziomie optymalizacji, osiągającym 90 punktów SEO. Zarówno nowoczesne sklepy, minimalistyczne strony „One Page,” jak i blogi czy zakładki produktów zdobywają miejsce w tym zestawieniu. Kluczowym wnioskiem jest, że optymalizacja na poziomie 95/100, wartościowe backlinki i treści dłuższe o około 30% od liderów są niezbędne dla utrzymania pozycji w TOP-10.

Jeśli interesuje Cię pozycjonowanie drukarni w Krośnie, serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Opracujemy skuteczną strategię SEO, która zapewni Ci pozycje w TOP-10 wyników wyszukiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

- Ostatnie wpisy