Strony WWW | Pozycjonowanie

Nienaturalny profil linków – co to jest?

Nienaturalny profil linków

Nienaturalny profil linków to problem, z którym mierzy się wielu właścicieli stron. Im więcej wartościowych (mocnych) linków prowadzi do naszej witryny, tym wyższa pozycja strony w wyszukiwarce Google. Często na tym polu dochodzi do przesady. Pogoń za mocnymi linkami lub błyskawicznymi efektami SEO może doprowadzić do nałożenia ręcznej blokady. 

Nienaturalny profil linków - definicja

Nienaturalne linki to zbiór odnośników, które są efektem celowego i sztucznego działania. To umieszczanie linków do swojej strony w miejscach, które nie są związane z tematyką strony lub mają niską wartość. Takie praktyki SEO nazywane są Black Hat SEO i mogą szkodzić witrynie oraz linkującej. Jednakże, algorytmy Google są obecnie w stanie wykryć podejrzane linki w stosunkowo krótkim czasie, nawet do kilku miesięcy. Warto podkreślić, że nienaturalny profil linków może szkodzić nie tylko witrynie, ale także witrynom linkującym.

Jak budować naturalny profil linków?

Ważne jest, aby pozycjonować swoją stronę w sposób naturalny, korzystając z poleceń znajomych, komentarzy na forach internetowych, recenzji firm lub moderowanych katalogów/serwisów. Pozyskiwanie naturalnych linków może być łatwe. Każde miasto posiada oficjalną stronę, bazy firm oraz serwisy ogłoszeniowe i fora. To bardzo dobre miejsca do budowania profilu linków, ponieważ roboty Google widząc powiązanie domen, miejscowości i tematyki przyznają witrynie bonus.

W trakcie planowania struktury linków, warto sprawdzać domeny, skąd chcemy pozyskiwać wartościowe odnośniki. Jednym z najważniejszych czynników jest autorytet domeny – im wyższy, tym bardziej wartościowa domena (w skali 0-100). Nie polecamy pozyskiwania linków ze stron, których autorytet domeny nie przekracza 10 punktów.

Tutaj sprawdzisz autorytet każdej domeny.

 

Optymalizacja WordPress

Jeśli treści na Twojej stronie nie odpowiadają wytycznym Google, zamów naszą usługę optymalizacji strony – sprawdzimy ją pod kątem SEO i wprowadzimy skuteczne rozwiązania, które pomogą Ci osiągnąć wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania oraz przyciągnąć większą liczbę odwiedzających.

300,00 zł / brutto

Nienaturalny profil linków elementem Black Hat SEO

Za black hat SEO grozi szereg negatywnych konsekwencji, zarówno w kontekście wyników wyszukiwania, jak i wizerunku firmy. Oto kilka potencjalnych konsekwencji:

Spadek pozycji: Wykrycie nieetycznych praktyk SEO może spowodować obniżenie pozycji strony internetowej w wynikach wyszukiwania lub jej całkowite usunięcie z indeksu wyszukiwarek.

Kary i sankcje: W zależności od naruszenia zasad, wyszukiwarki mogą nałożyć kary, takie jak obniżenie pozycji, blokowanie ruchu organicznego lub czasowe wykluczenie z wyników.

Strata wiarygodności: Black hat SEO może zaszkodzić reputacji firmy i wpłynąć negatywnie na jej wizerunek, prowadząc do utraty zaufania klientów.

Problemy prawne: Niektóre praktyki black hat SEO mogą prowadzić do konsekwencji prawnych, takich jak pozwów i kary finansowe, zwłaszcza w przypadku naruszeń praw autorskich lub regulacji dotyczących prywatności.

Trwałe szkody: Konsekwencje stosowania black hat SEO mogą być trwałe i trudne do odwrócenia, zarówno jeśli chodzi o pozycję strony, jak i wizerunek firmy.

Nienaturalny profil linków - podsumowanie

Jeśli masz problem z optymalizacją linków Twojej strony internetowej, zachęcamy do skontaktowania się z nami. Chętnie pomożemy Ci rozwiązać ten problem i zwiększyć statystyki SEO Twojej witryny. Dzięki temu Twoja strona internetowa będzie bardziej widoczna w wyszukiwarkach internetowych, co przyczyni się do zwiększenia ruchu oraz zwiększenia liczby potencjalnych klientów. Jeśli Twoja strona posiada nienaturalny profil linków, który szkodzi domenie, to również w tym aspekcie udzielimy Ci pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera
Otrzymasz dostęp do ekskluzywnych poradników Premium oraz zniżki do 5% na nasze usługi.
icon