Strony WWW | Pozycjonowanie

Pozycjonowanie strony fryzjera

Pozycjonowanie strony fryzjera

Pozycjonowanie strony fryzjera to poruszanie się po konkurencyjnym środowisku. Branża od lat składa się z dziesiątek tysięcy specjalistów, którzy chcąc pozyskiwać klientów z wyszukiwarki internetowej, muszą inwestować w pozycjonowanie. Mogłoby się wydawać, że przy dużej konkurencji pozycjonowanie strony fryzjera będzie kosztowne i długotrwałe, ale to nieprawda. Choć dla większości klientów pierwszym wyborem są firmy z mapy Google, to bycie w TOP-10 organicznych wyników również gwarantuje nowych klientów.

W niniejszej analizie przedstawiamy skuteczne metody oraz szacujemy koszty związane z lokalnym pozycjonowaniem strony internetowej salonu fryzjerskiego. Dla potrzeb analizy wybraliśmy Nowy Sącz – średniej wielkości miasto liczące 80 000 mieszkańców. Dzięki zastosowaniu profesjonalnych strategii SEO, pozycjonowana witryna szybko i bezpiecznie dotrze do TOP-10, przyciągając dużą liczbę zainteresowanych klientów.

1. Pozycjonowanie strony fryzjera Nowy Sącz

Do przeprowadzenia poniższego audytu wybraliśmy jedno miasto – Nowy Sącz. Przygotowaliśmy analizę, na którą składają się 3 frazy: jedna główna oraz dwie dodatkowe. Suma miesięcznych wyszukiwań przekracza 3000, co w praktyce zapewnia pełny zasięg do wszystkich mieszkańców Nowego Sącza i okolic.

Fraza GłównaIlość wyszukiwańKonkurencyjność
fryzjer nowy sącz2400Duża
Frazy dodatkoweIlość wyszukiwańKonkurencyjność
salon fryzjerski nowy sącz140Średnia
fryzjer nowy sacz590Duża

Analiza wybranych fraz:

  • Fryzjer Nowy Sącz (ilość wyszukiwań: 2400, konkurencja: duża): Fraza o bardzo dużej konkurencji, gdzie dominują strony o ugruntowanej pozycji. W przypadku tej frazy istnieje pułapka, gdyż rzeczywista liczba wyszukiwań jest nieco niższa, niż wskazują narzędzia analityczne. W TOP-10 istnieje wolna przestrzeń dla nowych stron.
  • Salon fryzjerski Nowy Sącz (ilość wyszukiwań: 140, konkurencja: średnia): Najłatwiejsza, a jednocześnie posiadająca najwyższy współczynnik CTR fraza. Konkurencja na poziomie niespełna średnim ze sporą ilością przestrzeni dla nowych stron.
  • Fryzjer Nowy Sacz (ilość wyszukiwań: 590, konkurencja: duża): Z braku polskich znaków wydaje się prostsza w pozycjonowania, aczkolwiek nadal jest konkurencyjna i wymagająca podobnych działań, co w przypadku frazy głównej.

Pozycjonowanie stron Nowy Sącz

Oferujemy kompleksowe pozycjonowanie stron w Nowym Sączu, które pomoże zwiększyć widoczność Twojej witryny w tym mieście. Nasza strategia pozycjonowania opiera się na białych metodach SEO, które zapewniają TOP-10 w wynikach wyszukiwania Google.

od 430,00 zł / brutto

2. Analiza konkurencji w TOP-10

Pod lupę wzięliśmy obecnych liderów w TOP-10, a wnioski są następujące:

  • Nowoczesne, zoptymalizowane strony: Większość stron z TOP-1 0 prezentuje się nowocześnie i posiada solidną optymalizację. Witryny są schludne i choć w niektórych przypadkach nieaktualizowane, posiadają najważniejsze elementy, czyli opisy usług.

  • Baza wiedzy lub blog: Zaledwie kilka stron z TOP-10 posiada jakąkolwiek dodatkową treść, prócz opisów usług. To dobra informacja dla pozycjonowanych stron, gdyż wystarczy im odrobina treści SEO, aby zyskać wyższe pozycje.

  • Profil linkowy: Wszystkie strony oprócz serwisów oraz Facebooka mają ubogi profil linkowy. Swoje pozycje zawdzięczają głównie lokalizacji oraz temu, iż w zasadzie wszystkie strony konkurencyjne mają podobną ilość treści.

  • Wysokie pozycje serwisów: W TOP-10 znajdują się branżowe serwisy związane z tematyką fotografii, strony na Facebooku oraz witryny miasta Nowy Sącz. Są to platformy o bardzo dobrych statystykach i konkurowanie z nimi będzie wymagało więcej czasu.

Analiza konkurencji wykazała, że większość stron w TOP-10/20 posiada spore rezerwy do pozycjonowania. W wynikach wyszukiwania dominują duże serwisy, ale nawiązanie z nimi walki o wyższą pozycję nie będzie trudne. Kompaktowa, dobrze zoptymalizowana strona z aktywnym blogiem bardzo szybko osiągnie pozycje w czołówce.

3. Strona internetowa fryzjera

Po przeanalizowaniu kilkudziesięciu stron z branży fryzjerskiej, nasze wnioski są następujące:

  • Nowoczesna, kompaktowa strona: Strona salonu fryzjerskiego być kompaktowa oraz intuicyjna w nawigacji, a przy tym posiadać elementy interaktywne jak czat lub liveCall. Osoby szukające fryzjera chcą znać cenę usługi i termin wizyty (lub przyjazdu) zaraz po przejściu na stronę. Łatwa nawigacja zdecydowanie podniesie poziom U/X na stronie.

  • Blog z wpisami: Strony w zasadzie nie posiadają bloga. Aby osiągnąć wysokie pozycje i skutecznie je utrzymać wystarczy publikacja 2 wpisów miesięcznie. Z analizy wynika, że publikacja 10 wysokiej jakości wpisów powinno zapewnić pozycję w TOP-10.

  • Optymalizacja na poziomie 95/100: Optymalizacja u konkurencji kształtuje się na poziomie 80-90/100 punktów SEO. Pozycjonowana strona powinna mieć ich więcej – 95. Solidna optymalizacja, obejmująca zarówno aspekty techniczne, jak i treść jest absolutnym numerem 1 przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań pozycjonerskich. W przypadku tej branży osiągnięcie umownych 95 punktów może sprawić, że strona z marszu pojawi się w TOP-10. 

  • Wartościowe backlinki: Domena musi posiadać wartościowe backlinki, które budują jej autorytet (domain authority). Jak już wiemy, konkurencja w Nowym Sączu nie przykłada się do tego aspektu, co daje przewagę nowym stronom. Pozyskanie 25 mocnych linków wzmocni pozycjonowaną domenę, a to przy możliwie maksymalnej optymalizacji natychmiast da efekty. Najczęściej w postaci pozycji w TOP-10.

Kompaktowa, intuicyjna strona, regularne publikacje blogowe, optymalizacja na poziomie 95/100 oraz wartościowe backlinki to elementy zapewniające miejsce w TOP-10. Pozycjonowanie strony internetowej fryzjera w zależności od metody zajmie od 60 do 90 dni.

Strony internetowe Nowy Sącz

Projektujemy strony i sklepy internetowe dla firm z Nowego Sącza oraz okolic. Zoptymalizowane pod kątem SEO i gotowe do skutecznego pozycjonowania. Wyróżniające się designem i w pełni responsywne. Poznaj szczegóły i rozpocznij przygodę z własną witryną.

od 1300,00 zł / brutto

4. Pozycjonowanie strony fryzjera: plan do TOP-10

Aby pozycjonowanie strony fryzjera było bezpieczne i skuteczne, należy wdrożyć prostą strategię. W początkowej fazie SEO, działania off-site (linkowanie) i on-site (treść na stronie) będą się dzielić po połowie. Po osiągnięciu pozycji w TOP-10 stosunek off-site SEO powinien wynosić 20%, a on-site SEO – 80%. Oto nasz plan osiągnięcia pozycji w TOP-10:

  • Optymalizacja strony głównej lub zakładki lokalnej: W pierwszej fazie należy skoncentrować się na optymalizacji strony głównej lub dedykowanej zakładki dla frazy „fryzjer Nowy Sącz / salon fryzjerski Nowy Sącz […]” do możliwie maksymalnego poziomu, tj. 95-100 punktów SEO. 

  • Unikalne treści przekraczające 5000 znaków: Pozycjonowana zakładka powinna zawierać treści przekraczające 5000 znaków, co pozwoli zyskać przewagę nad konkurencją. Z całego TOP-10 tylko 2 strony mają opisy usług przekraczające 4000 znaków. To samo tyczy się opisów poszczególnych usług. Ich długość również powinna przekraczać 5000 znaków.

  • Wzmocnienie domeny pakietem linków: Domenę należy wzmocnić przy użyciu pakietu 25 linków firmowych lub branżowych. Dzięki temu wzrośnie jej autorytet, a to niemal natychmiast przełoży się na wzrost pozycji w Google. Pozyskiwanie linków można rozpocząć w każdej chwili, nawet przed optymalizacją strony.

  • Pozycjonowanie blogiem: Konkurencja nie pozycjonuje się blogiem, dlatego publikując wpisy, strona szybko zyska wysokie pozycje. Należy skonstruować idealny profil linków wewnętrznych, gdzie tematyka artykułów będzie obejmować szczegóły wybranych usług fryzjerskich, np. „Balejaż – jak przygotować włosy do farbowania?”. Do osiągnięcia pozycji w TOP-10 dla wszystkich fraz będzie potrzebnych 10 wpisów, a do utrzymania pozycji – 2 wpisy miesięcznie.

Powyższa strategia SEO obejmuje zarówno aspekty techniczne, jak i te dotyczące treści. To sprawi, że pozycjonowana strona stanie się nie tylko atrakcyjna dla wyszukiwarek, ale przede wszystkim dla potencjalnych klientów. 

5. Pozycjonowanie strony fryzjera - koszty

Poniżej przedstawiamy analizę kosztów pozycjonowania strony fryzjera, uwzględniając różne modele współpracy.  Wskazujemy również przybliżony czas potrzebny do osiągnięcia pozycji w TOP-10.

a) Pozycjonowanie bez umowy:

– optymalizacja 1 zakładki: 300,00 zł
– pakiet 25 linków „Elite Link 1”: 615,00 zł
– Wpisy blogowe (10 artykułów): 2000,00 zł

Łącznie przewidywane koszty: 2915,00 zł brutto

b) Pozycjonowanie w modelu abonamentowym

Korzystając z modelu abonamentowego koszt pozycjonowania wyniesie 430,00 zł / miesięcznie, a czas potrzebny do osiągnięcia pozycji w TOP-10 to około 3 miesiące.

Łącznie przewidywane koszty: 430,00 zł / miesięcznie

c) Pozycjonowanie z płatnością za efekty: umowa na 12 lub 24 miesiące

Koszt pozycjonowania frazy po osiągnięciu przez nią pozycji w TOP-10*:

– fryzjer Nowy Sącz: od 450,00 do 600,00 zł / miesięcznie
– salon fryzjerski Nowy Sącz: od 60,00 do 80,00 zł / miesięcznie
– fryzjer Nowy Sacz: od 150,00 do 250,00 zł / miesięcznie

Łącznie przewidywane koszty: od 660,00 do 930,00 zł / miesięcznie

Czas potrzebny do osiągnięcia pozycji w TOP-10 w modelu pozycjonowania za efekty to około 60-90 dni.

*- podane kwoty dotyczą umowy na 12 miesięcy. W przypadku umowy na 24 miesiące koszty są niższe o 10%.

Pozycjonowanie za efekty

Usługa pozycjonowania za efekt daje Ci większą pewność sukcesu. Płacisz jedynie za osiągnięte rezultaty, czyli za widoczność Twojej strony w TOP 10 wyników wyszukiwania. To oznacza, że płacisz tylko wtedy, gdy Twoja strona rzeczywiście osiąga wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania, co daje Ci pewność zwrotu z inwestycji.

od 30,00 zł / brutto - fraza

6. Podsumowanie

Na pierwszy rzut oka konkurencja wśród fryzjerów w Nowym Saczu jest duża. Owszem, dominują serwisy oraz strony na Facebooku, jednak większość klientów sprawdza także witryny z TOP-10 organicznych wyników. Strony z pierwszej dziesiątki nie przykładają się do SEO, dlatego fraza „fryzjer Nowy Sącz” jest atrakcyjna do pozycjonowania i warto się zastanowić nad inwestycją, która zacznie się zwracać po około 3 miesiącach.

Jeśli prowadzisz salon fryzjerski na terenie Nowego Sącza i chcesz zwiększyć widoczność swojej strony internetowej, to zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Zajmiemy się Twoją stroną, która w krótkim czasie osiągnie stabilne pozycje w TOP-10!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

- Ostatnie wpisy