Strony WWW | Pozycjonowanie

Linki kanoniczne – czym są?

Linki kanoniczne

Linki kanoniczne, według algorytmów wyszukiwarki Google to takie, które pełnią rolę reprezentatywną spośród wszystkich innych w obrębie strony. Głównym celem stosowania adresów kanonicznych jest uniknięcie zduplikowania treści na stronie.

Co to są linki kanoniczne?

Canonical jest meta tagiem umieszczonym w dokumencie html, w sekcji <head> nagłówka, np: <link rel=”canonical” href=”https://adres.pl/zakladka” />. Wskazuje on robotom wyszukiwarki Google, czy dany adres URL jest linkiem oryginalnym, priorytetowym, głównym, czyli kanonicznym. Dzięki temu eliminujemy powtarzanie się pod różnymi adresami identycznej treści, co określamy mianem duplikowania contentu. Stosowanie linków kanonicznych ma dobry wpływ na pozycje strony w wyszukiwarce Google, ponieważ roboty otrzymują informacje, który adres internetowy jest tym właściwym. Dzięki temu proces indeksowania witryny jest znacznie szybszy.

Jak stosować linki kanoniczne?

Linki kanoniczne należy stosować również w sytuacji, gdy posiadamy osobny adres witryny dla wersji mobilnej, np: https://adres.pl dla komputerów. Https://m.adres.pl dla wersji mobilnej. W takim przypadku na stronie desktopowej w sekcji <head> umieszczamy: <link rel=”alternate” media=”only screen and (max-width: 640px)” href=”https://m.adres.pl/”> <link rel=”alternate” media=”handheld” href=”https://m.adres.pl/”>. Natomiast na wersji mobilne w sekcji <head>: <link rel=”canonical” href=”https://adres.pl/” />. Dzięki temu rozwiązaniu roboty wyszukiwarki będą rozumieć, że obydwa adresy są tak naprawdę jedną stroną, ale w wersji zależnej od urządzenia. Należy pamiętać, aby oznaczenie znalazło się na wszystkich zakładkach/podstronach strony zarówno w wersji mobilnej, jak i deskopowej.

Optymalizacja WordPress

Jeśli treści na Twojej stronie nie odpowiadają wytycznym Google, zamów naszą usługę optymalizacji strony – sprawdzimy ją pod kątem SEO i wprowadzimy skuteczne rozwiązania, które pomogą Ci osiągnąć wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania oraz przyciągnąć większą liczbę odwiedzających.

300,00 zł / brutto

Linki kanoniczne - Podsumowanie

Linki kanoniczne są istotne w optymalizacji SEO, pozwalają na rozwiązanie problemów ze zduplikowanymi treściami oraz poprawę wydajności strony internetowej. Poprzez wskazanie preferowanego URL, ułatwiają robotom wyszukiwarek zrozumienie struktury strony i skupienie się na właściwych treściach. Jest niezwykle przydatne w podnoszeniu pozycji i widoczności witryny w wynikach wyszukiwania.

Jeśli masz problemy z pozycjonowaniem swojej strony internetowej, być może powodem jest niewłaściwe linkowanie wewnętrzne. W takim wypadku zachęcamy do skorzystania z oferty optymalizacji bądź serwisu WordPress – w krótkim czasie uzdrowimy SEO Twojej witryny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

- Ostatnie wpisy