Strony WWW | Pozycjonowanie

Anchor – co to jest?

Anchor

Anchor jest treścią (napisem na linku) linku. Umieszcza się go w kodzie html pomiędzy znacznikami <a> treść odsyłacza </a>. Stosuje się go w wielu przypadkach i może być formą linkowania zarówno wewnętrznego, gdzie przenosi użytkownika pomiędzy podstronami w obrębie witryny, jak również zewnętrznego – wówczas użytkownik przenoszony jest na stronę zewnętrzną.

Co to jest anchor?

Treść linku odgrywa ważną rolę w pozycjonowaniu i optymalizacji, dlatego należy się z nim obchodzić rozsądnie. Gdy go stosujemy bardzo ważne jest to, żeby użytkownicy po kliknięciu na link zostali przeniesieni na stronę, której się spodziewali. Tytułem linku jest anchor. Kierowanie ruchu z anchora o nazwie „Oferta” do zakładki kompletnie niezwiązanej z jego tytułem szkodzi stronie i obniża jej wiarygodność. Także w oczach przeglądających.

Optymalizacja WordPress

Jeśli treści na Twojej stronie nie odpowiadają wytycznym Google, zamów naszą usługę optymalizacji strony – sprawdzimy ją pod kątem SEO i wprowadzimy skuteczne rozwiązania, które pomogą Ci osiągnąć wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania oraz przyciągnąć większą liczbę odwiedzających.

300,00 zł / brutto

Anchor - jak go stosować?

Anchor powinien być:

– dopasowany pod kątem długości (stosunkowo krótki tytuł),
– umiarkowanie stosowany (nie używać zbyt często oraz zbyt gęsto),
– wyróżniający się (dobrze jest użyć innego koloru),
– niebanalny (unikaj stosowania „kliknij tutaj” lub „przejdź dalej”).

Jakościowa, dobrze zoptymalizowana treść nie musi składać się z wielu anchorów, a już na pewno nie powinno się z nimi przesadzać. Dla robotów Google, podobnie jak dla ludzi zbyt nachalne występowanie odnośnika może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego. Decydując się na pozycjonowanie strony internetowej należy pamiętać, że jakość jest ważniejsza od ilości. 

Podsumowanie

Termin „anchor” w kontekście SEO odgrywa kluczową rolę w budowaniu skutecznych strategii linkowania i optymalizacji witryny. Wybór odpowiednich słów kluczowych ma istotny wpływ na widoczność strony w wynikach wyszukiwania oraz doświadczenie użytkownika. Jeśli chcesz skorzystać z profesjonalnej pomocy w doborze optymalnych słów kluczowych, zapraszamy do konsultacji lub skorzystania z naszych usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

- Ostatnie wpisy

Zapisz się do newslettera
Otrzymasz dostęp do ekskluzywnych poradników Premium oraz zniżki do 5% na nasze usługi.
icon