Strony WWW | Pozycjonowanie

Domain authority – co to?

Domain authority

Domain Authority (DA) to jedna z kluczowych metryk pozycjonowania stron internetowych. Określa autorytet domeny w wynikach wyszukiwania Google, w skali od 1 do 100. Im wyższy domain authority, tym większa szansa na skuteczne pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarkach, np: Google.

Domain Authority - wskaźnik wartości Twojej domeny

DA został opracowany przez MOZ, a jego wartość obliczana jest na podstawie 150 różnych czynników. Są nimi: jakość i liczba linków zewnętrznych prowadzących do witryny, ich umiejscowienie na stronie oraz zawartość strony. Wartość DA ma duże znaczenie w procesie pozycjonowania, ponieważ umożliwia odróżnienie witryn o wysokim autorytecie od tych o mniejszym. Nie jest jednak najważniejszym wyznacznikiem i należy o tym pamiętać.

Ważne jest jednak zauważenie, że DA nie jest narzędziem Google, ale metryką opracowaną przez MOZ. Wartościowy autorytet domeny buduje się poprzez pozyskiwanie wartościowych linków z innych stron internetowych o wysokim DA. Pozyskuje się je także poprzez prowadzenie własnych profili na forach i blogach tematycznych.

Domain Authority w pozycjonowaniu lokalnym

Jeśli chodzi o pozycjonowanie lokalne, to kilkadziesiąt wartościowych linków z innych stron internetowych może wystarczyć, aby zwiększyć autorytet własnej domeny i osiągnąć lepsze wyniki w wynikach wyszukiwania.

Wysoki autorytet domeny buduje się również poprzez katalogowanie, artykuły sponsorowane oraz regularne aktualizacje treści na stronie internetowej. Odpowiednio zoptymalizowane i sformatowane treści na stronie internetowej, a także wysokiej jakości linki zewnętrzne prowadzące do witryny, to kluczowe czynniki wpływające na wartość DA.

Linkowanie stron internetowych

Jeśli chcesz zwiększyć widoczność swojej witryny w wynikach wyszukiwania i zyskać na pozycji, wybierz naszą usługę linkowania stron internetowych. Zadbamy o budowę wartościowych linków, które przyciągną ruch i pomogą Twojej stronie osiągnąć wyższe pozycje w Google.

369,00 zł / brutto

Domain Authority - podsumowanie

Podsumowując, wysoki Domain Authority jest kluczowym elementem w procesie pozycjonowania stron internetowych. Wysoka wartość DA oznacza, że witryna internetowa jest konkurencyjna w wynikach wyszukiwania Google i zwiększa szansę na osiągnięcie wysokiej pozycji. Warto zatem skupić się na pozyskiwaniu wartościowych linków z innych stron internetowych oraz na regularnej aktualizacji treści na swojej stronie internetowej. Dzięki temu zwiększymy autorytet własnej domeny i osiągniemy wyższe pozycje w Google.

Sprawdź swój autorytet domeny na Ahrefs.com pod tym linkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera
Otrzymasz dostęp do ekskluzywnych poradników Premium oraz zniżki do 5% na nasze usługi.
icon